”انگیزه“ بسیار مهم است!

چه چیزی برای خوب و راحت یادگرفتن یک زبان بسیار مهم است؟

وقتی می خواهیم زبانی را یاد بگیریم باید در نظر داشته باشیم که شما باید تغییراتی را در زندگی خود اعمال کنید. مثلا مجبور خواهید شد با خود بلند بلند حرف بزنید، نه تنها کارهایی را که می خواهید انجام دهید، بلکه کارهایی که انجام داده اید و حتی در مورد عادت ها و زندگی گذشته خود با خودتان حرف بزنید، و گاهی اوقات در مواقع فراقت خود دیکشنری را برداشته و مطالعه کنید….

برای به دست آوردن توانایی لازم برای انجام این کار ها نیاز است از آن لذت ببرید. اگر شما جزو آن دسته از زبان آموزانی هستید که از انجام این کار ها زود خسته می شوید، باید روی انگیزه های خود بیشتر کار کنید.

تفاوت زبان آموز معمولی با زبان آموز با انگیزه

یک زبان آموز معمولی هر از چند گاهی با انگیزه می شود، ولی این مواقع ممکن است روز قبل از امتحان باشد یا روزی که احساس می کند که ممکن است معلم از او بپرسد.

Student-Studying_0

این موقعیت ها معمولا خیلی به ندرت اتفاق می افتد. به دلیل اینکه این شخص سعی می کند در طی مدت زمان کمی مقدار مطلب زیادی را یاد بگیرد، معمولا خیلی سریع هم نیز مطالب را فراموش می کند و در نتیجه، دلسرد از اینکه خیلی کم یاد گرفته، هر روز و هر روز انگیزه اش کمتر و کمتر می شود.

reading eagerlyحال بیایید به زبان آموزی نگاه کنیم که هر روز 20 تا 30 دقیقه را به خواندن رمان های ساده شده ی انگلیسی اختصاص می دهد. او برای انگلیسی خود هزینه کرده و برای مثال فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی تهیه کرده تا بتواند هر روز از آن هنگام خواندن کتاب داستانش استفاده کند.

 

 

اوایل این کار برایش سخت بود، خواندن کتاب و استفاده کردن از دیکشنری برایش کارهای روزمره و ساده نبود و خیلی از جملات انگلیسی برایش یک چالش بزرگ بودند. ولی الان بعد از گذشت دو هفته سرعت خواندن او بسیار بالا رفته و اکثر مواقع به کلماتی بر می خورد که در دو هفته ی گذشته یاد گرفته. اینطور است که این زبان آموز پیشرفت خود را حس می کند و بسیار علاقه مندتر از گذشته به کتاب خواندن روی می آورد. خواندن کتاب به او این امکان را می دهد که از اندوخته های خود استفاده کند و همزمان کلمات و ساختارهای جدیدتری را یاد بگیرد. چنین زبان آموزی در مسیر درستی قرار گرفته و بزودی قادر خواهد بود مطالبی که برای انگلیسی زبان ها نوشته شده را بدون هیچ دردسری بخواند.

در پست بعدی در باره ی راه های ایجاد انگیزه برای شما خواهم نوشت. با ما باشید…..

1 Comment

  1. داشتن انگیزه واقعا در یادگیری هر چیزی مهمه … نکات جالبی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*